5 דרכים לרכוש את המטבע הוירטואלי הראשון שלכם 

שילה ניר

25.4.19

3 דק' קריאה

אז החלטתם שאתם רוצים לרכוש את המטבע הווירטואלי הראשון שלכם? מעולה! אנחנו פה בשביל לעשות לכם את החיים קלים יותר. אם לא שמתם לב עד עכשיו, עולם הביטקוין יכול להיות מסובך ומבלבל לפעמים.

בדיוק בשביל כתבנו לכם את המאמר הבא, מקווים שאחריו יתבהרו לכם כמה דברים

קודם כל אתם צריכים ארנק

על מנת שתוכלו להחזיק בביטקוין אתם זקוקים לארנק ביטקוין שבו נמצאת הכתובת שלכם ואליו תשלחו את המטבעות. הארנק הוא תוכנה אשר עוזרת לכם לנהל את הביטקוין שלכם. ממש כמו שיש לכם תוכנה שעוזרת לכם לנהל אימיילים (לדוגמה ג'ימייל). בעזרת ארנק ביטקוין תוכלו לקבל ולשלוח מטבעות ביטקוין.

לאחר שיש לכם ארנק תוכלו לרכוש את המטבע הראשון!

קיימות הרבה דרכים לסחור. זה תלוי במידה רבה בהיקף הפעילות שלכם – בכמה מטבעות שונים אתם רוצים לסחור, באילו סכומים ועד כמה אתם רוצים להשקיע במסחר זמן ואנרגיה. לכל דרך יתרונות וחסרונות משלה. באופן כללי, האפשרויות הן רכישה מחלפני ביטקוין מקומיים או בבורסה מקומית, מסחר בבורסות זרות או רכישה מאנשים פרטיים:

1. "ביטס אוף גולד" - חברה ישראלית אשר משמשת כחלפן כספים מקומי. ממש כמו שתלכו change ברחוב ותמירו שקלים לדולרים, החברה תמיר לכם שקלים לביטקוין. על מנת לקנות באתר צריך לעבור תהליך של אישור זהות אשר יכול לקחת כמה ימים ולאחר אישור תהיו מוכנים לבצע תשלום בהעברה בנקאית או כרטיס אשראי (לרוב קנייה באשראי יקרה יותר מאשר העברה בנקאית) בתמורה לביטקוין ומטבעות נוספים. לאתר "ביטס אוף גולד".

2. Bit2c - בורסת ביטקוין מקומית נוספת והידועה ביותר. כדי לרכוש ביטקוין יש ליצור חשבון באתר הבורסה, שאישורו לוקח כמה ימים, ולבצע העברה בנקאית לחשבון הזה – הליך של כמה ימים נוספים. אין צורך לפתוח ארנק משום שיש ארנק מובנה בחשבון ופה היתרון הגדול למתחילים, וכשהכסף מגיע לחשבון אפשר להתחיל לסחור. לאתר Bit2c.

שני האתרים (ביטס אוף גולד ו- Bit2c) נוחים למשתמשים מתחילים ובעלי שירות לקוחות נוח.

 

3. כספומט ביטקוין - מדובר במכונה אשר ניתן להזין אליה שטרות והיא תשלח בתמורה ביטקוין לכתובת הארנק שלכם. לדוגמא בשגרירות הביטקוין, הממוקמת ברחוב אחוזת בית 1 בתל אביב ממוקם כספומט ביטקוין. הכספומט גובה עמלה של 5% עבור השירות. ישנה מגבלה של עד 2,000 ש״ח למשיכה ללא הצגת תעודה מזהה. לחצו כאן לרשימה של כספומטים ושעות הפתיחה שלהם.

4. קנייה פנים אל פנים - בעיני זאת השיטה הכי פחות מומלצת כיון שהיא הכי פחות בטוחה. ולא הייתי ממליץ למתחילים במיוחד לא עם אנשים שאתם לא מכירים. היתרון שלה היא שהעמלות הכי נמוכות כיון שאין מתווך שמרוויח מהעברה. אתם סוגרים על מחיר ששווה לשניכם והעמלה היחידה היא רק עמלת ההעברה שהיא מאד נמוכה גם ככה. קבוצות לקנייה פנים אל פנים ניתן למצוא בפייסבוק ובטלגרם.

5. בורסה בינלאומית - בזירות מסחר בין לאומיות העמלות נמוכות יותר לקנייה ומכירה אבל התהליך מתייקר כיון שצריך לרוב להעביר כסף לחול כדי לקנות ובכך להמיר לדולר לפני כן או תשלום באשראי על דולר דבר שמייקר את התהליך. בנוסף תהליך הזיהוי בבורסות בין לאומיות הוא ארוך יותר.

 

אלה הן הדרכים העיקריות לקניית ביטקוין בארץ. כמובן שאם יש שאלות, שלחו לנו בפייסבוק ונשמח לענות.

רוצה לקבל עוד מידע שווה בחינם?

הירשם לאתר ותקבל מאיתנו למייל סרטונים שהם חלק מקורס מקיף ועוד מידע - בחינם

***אנחנו מבטיחים לא לחפור***

העמוד הזה נוצר באחריות והגינות כלפי המשתמשים בו תוך שמירה על חוק הספאם וחוק ההגינות לצרכן.

מה זה אומר, קורסים באינטרנט?

קורס אינטרנטי הוא מקבץ סרטונים שמעבירים חומר לימודי בצורה מסודרת למידה באינטרנט מאוד פופולרית בשנים האחרונות בגלל שהיא חוסכת זמן, כסף,
ומשמעותית נוחה יותר מלמידה בקורס פיזי

* אנחנו לא יועצים פיננסים, ואין בלראות בקורס או בכל מה שכתוב באתר המלצה להשקיע או לעסוק בכל אופן שהוא בביטקוין או בשאר מטבעות וירטואלים.

 צור איתנו קשר במייל shilorrbitcoin@gmail.com