המדריך המלא לארנקים דיגיטליים

שילה ניר

30.4.19

2 דק' קריאה

רוצים לקנות ביטקוין? שמעתם שאתם צריכים ארנק? המאמר הבא יעשה לכם סדר בדברים.

לפני שאתם קוראים את המאמר הזה, כדאי שקודם כל יהיה לכם מטבע דיגיטלי. אם אין לכם מושג איפה ואיך קונים- אתם יכולים להיכנס למאמר הזה שיפרט לכם את כל הדרכים.

 

כדי שנוכל להחזיק ביטקוין או כל מטבע ווירטואלי אחר אנו זקוקים לארנק דיגיטלי. ארנק דיגיטלי זהו שם כללי לכל סוגי הארנקים הקיימים אשר נפרט עליהם בהמשך. הארנק הדיגיטלי הינו תוכנה המותקנת על גבי מחשב, חומרה ייעודית, סמארטפון או על גבי שרת מרוחק (ארנק רשת) המאפשר גישה אינטרנטית. דרך הארנק הדיגיטלי ניתן לקבל, לאחסן ולשלוח מטבעות. לכל מטבע קיים ארנק ייחודי משלו או ארנק שיכול לקבל אותו. בדרך כלל בכל אתר של ארנק רשום את כל המטבעות שהוא יכול לקבל.

ארנקים חמים וקרים

קודם כל חשוב לדעת שהארנקים מתחלקים לשני סוגים עיקריים: ארנק תוכנה וארנק חומרה. ארנק תוכנה הינו ארנק שמאפשר קבלה ושליחה מיידית של מטבעות קריפטוגרפיים, ושומר על קשר מתמיד עם רשת הבלוקצ’יין דרך האינטרנט (ידוע גם כ-“ארנק חם”).

ארנקי חומרה (או נייר), לעומת זאת, לא מיועדים לשימוש יומיומי כמו תשלום עבור שירותים או מסחר, ומיועדים לאחסון מטבעות קריפטוגרפיים אוף ליין, בדרך כלל לטווח הארוך (ידועים גם כ-“ארנק קר”).

במידה וזה הארנק הראשון שלכם, שאלו את עצמכם מה יהיה השימוש שלכם בו, לשמירת כסף לטווח ארוך מומלץ ארנק קר כמו לד'גר וטרזור, כיוון שהם בטיחותיים מאוד ומוגנים. לשמירת כסף קטן לטווח קצר אפשר להשתמש בארנק חם כמו myetherwallat או ארנק הblockchain  שהם ארנקים נוחים ופשוטים, אבל עדיין על הרשת ולכן קיים הסיכון.

מפתח פרטי וציבורי

בכל תהליך פתיחת ארנק האדם הפותח מקבל מפתח פרטי ומפתח ציבורי. המפתח הפרטי הוא מספר רנדומלי שבעזרת פונקציה מתמטית חד כיוונית מייצר מפתח פומבי. המפתח הפרטי הוא למעשה הגישה לכסף שכן רק המחזיק בו יכול לחתום על פעולות בארנק, רק עם המפתח הפרטי אפשר להיכנס לארנק ולשלוח כסף.

לעומת זאת, המפתח הציבורי שנגזר ממנו יכול להיות מפורסם לכל על מנת לקבל כספים לארנק. המפתח הציבורי הוא הכתובת אליו שולחים את הכסף. האדם שמחזיק במפתח הפרטי מחזיק בארנק.

לסיכום, כשאתם בוחרים ארנק ראשון אתם צריכים להתחשב בשימוש שלכם בו ובכמות הכסף שאתם מתכננים להכניס אליו (סכומים גדולים רצוי בארנקים קרים). לרוב ארנקים חמים הם חינמיים וארנקים קרים עולים כסף.

תמונה של ארנק לדג'ר

ארנקים מומלצים:

לדג'ר (Ledger) – ארנק חומרה נפוץ (ארנק קר), שנחשב למאובטח מאוד.  ארנק פיזי ובטיחותי בעל ממשק נוח וידידותי למתחילים.

טרזור (Trezor) - ארנק חומרה פיזי (ארנק קר). נחשב לבטיחותי מאוד, גם הוא עם ממשק נוח ונגיש למתחילים. 
 

באתרים של שני הארנקים האלה יש הוראות מפורטות לכל תהליך שרוצים לעשות עם הארנק.

תמונה של ארנק טרזור

גאקס (jaxx) – ג'אקס מציע מגוון רחב של אפשרויות: ניתן להשתמש בו הן כארנק רשת,  ארנק לסמארטפון או למחשב. ג'אקס תומך במטבעות רבים ומאפשר להחליף אותם בתוך הארנק העצמו.

myetherwallet ארנק המבוסס על מטבע האיתריום וכל מטבעות הERC20 (כינוי למטבעות שיושבים על רשת הבלוקצ'יין של אתריום) . ממשק נוח למתחילים ואפשרי לאחסון מטבעות מ ico שמוגדרות כ ERC20.

 

ברד (Bread) – ברד התפרסם כארנק מוצלח למכשירי IOS, אם כי זמין גם לאנדרואיד. הוא מאוד ידידותי למשתמש ותומך בביטקוין, ביטקוין קאש, איתריום ומטבעות נוספים מסוג ERC20.

 

איתוס (Ethos) - ארנק סלולרי, נוח מאוד למשתמש ובעל אבטחה ברמה גבוה.

רוצה לקבל עוד מידע שווה בחינם?

הירשם לאתר ותקבל מאיתנו למייל סרטונים שהם חלק מקורס מקיף ועוד מידע - בחינם

***אנחנו מבטיחים לא לחפור***

העמוד הזה נוצר באחריות והגינות כלפי המשתמשים בו תוך שמירה על חוק הספאם וחוק ההגינות לצרכן.

מה זה אומר, קורסים באינטרנט?

קורס אינטרנטי הוא מקבץ סרטונים שמעבירים חומר לימודי בצורה מסודרת למידה באינטרנט מאוד פופולרית בשנים האחרונות בגלל שהיא חוסכת זמן, כסף,
ומשמעותית נוחה יותר מלמידה בקורס פיזי

* אנחנו לא יועצים פיננסים, ואין בלראות בקורס או בכל מה שכתוב באתר המלצה להשקיע או לעסוק בכל אופן שהוא בביטקוין או בשאר מטבעות וירטואלים.

 צור איתנו קשר במייל shilorrbitcoin@gmail.com